Eshop
NovinkyO násKontakt
EUR
RegistraceZapomněli jste heslo?
Akné kosmetika MiraCleanRegenerační emulze MiraMed

Co je akné a jak se ho zbavit?

Akné, známé také jako „acne vulgaris“, je běžné kožní onemocnění, které postihuje miliony lidí na celém světě. Primárně se vyskytuje v období dospívání v důsledku hormonálních změn, ale běžně postihuje i dospělé. Akné se obvykle objevuje na obličeji, hrudníku, ramenou a zádech, kde má kůže vysokou hustotu mazových žláz.

Hlavní příčinou akné je nadprodukce mazu (sebum) mazovými žlázami v kůži. Kromě toho mohou k rozvoji akné přispět také odumřelé kožní buňky a bakterie zvané Propionibacterium acnes. Mezi faktory, které mohou akné zhoršit, patří hormonální nerovnováha, některé léky, stres, strava a genetická predispozice.

Akné se může projevovat v různých formách, včetně:

1. Komedony: Nezánětlivé pupínky, jako jsou černé tečky (otevřené komedony) a bílé tečky (uzavřené komedony), se vyskytují, když póry zanesou kožním mazem a odumřelými kožními buňkami.

2. Zánětlivé akné: Tento typ akné se vyznačuje zarudnutím, otokem a hnisavými lézemi. Zahrnuje papuly (malé červené hrbolky), pustuly (pupínky se žlutým nebo bílým středem), noduly (velké, bolestivé hrbolky pod kůží) a cysty (hluboké, bolestivé léze naplněné hnisem).

3. Jizvy po akné: Těžké případy akné mohou vést k jizvám, které mohou být atrofické (vroubkované) nebo hypertrofické (vyvýšené).

 

Možnosti léčby akné závisí na závažnosti stavu. Mírné akné lze často zvládnout pomocí volně prodejných přípravků, které pomáhají uvolnit zanesené póry a zmenšit zánět. U středně těžkého až těžkého akné může dermatolog předepsat topické nebo perorální léky, jako jsou retinoidy, antibiotika, hormonální terapie nebo isotretinoin.

 

Jak se starat o pleť s akné pomocí přípravků MiraClean:

1. Jemné čištění: Umyjte postiženou oblast dvakrát denně jemným čisticím mýdlem MiraClean, abyste odstranili přebytečný maz, nečistoty a bakterie. Vyhněte se příliš silnému drhnutí, protože může podráždit pokožku a zhoršit akné. Na dočištění pleti pak můžete použít i čistící vodu MiraClean.

2. Vyhněte se mačkání nebo trhání pupínků. To může vést k dalšímu zánětu, zjizvení a potenciální infekci.

3. Hledejte produkty péče o pleť a kosmetiku, které jsou označeny jako nekomedogenní, což znamená, že neucpávají póry.

4. Udržujte vlasy a ruce v dostatečné vzdálenosti od obličeje: Vlasy a ruce mohou do pokožky vnášet další nečistoty a mastnotu, což zhoršuje akné. Doporučujeme, při akutních problémech, používat MiraClean Zinkový gelokrém a pro udržování pleti v dobré kondici MiraClean Denní a noční krém se zinkem, abyste pleť chránili před vnějšími vlivy. Na péči o vlasy použijte MiraClean Sprchový gel 2 v 1 s příjemnou okurkovou vůní.

5. Udržujte zdravý životní styl: Vyvážená strava, pravidelné cvičení, zvládání stresu a dostatečný spánek mohou přispět k celkovému zdraví pokožky.

Pro zahájení péče o problematickou pleť a akné můžete využít zvýhodněnou sadu 4 produktů MiraClean.

 Pokud se dlouhodobě a neúspěšně potýkáte s akné, je vhodné se poradit s dermatologem, který vám může poskytnout individuální léčebný plán na základě vašich konkrétních potřeb.

EKOCHEM cosmetics, s.r.o.
Brandýská 892
Kostelec nad Labem, 277 13

IČO: 03288331
DIČ: CZ03288331
Odkazy
O násKontakt
Pro zákazníky
Doprava a platbaObchodní podmínkyOchrana osobních údajů